دلیریان: آلمانی ها به جای به دار کشیدن یواخیم لو، شکست را آسیب شناسی کردند، اشتباه خادم این بود که دو پُست را با هم می خواست

دلیریان، عضو شورای فنی کشتی فرنگی گفت: یواخیم لو، رئیس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش آلمان را بعد از حذف از جام جهانی روسیه به دار کشیدند یا اینکه آسیب شناسی کردند؟

دلیریان: آلمانی ها به جای به دار کشیدن یواخیم لو، شکست را آسیب شناسی کردند، اشتباه خادم این بود که دو پُست را با هم می خواست

محمد دلیریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد عملکرد تیم کشتی فرنگی امید ایران در مسابقات جهانی بخارست گفت: قبلا هم گفته بودم که کشتی فرنگی ما به لحاظ تکنیکی دچار مشکل شده است و مربیان خود را با تغییرات جدید هماهنگ ننموده اند. جدای از بحث تدارکات و روحی و روانی، بچه ها دچار فقر تکنیکی هستند و کشتی امروز جهان دیگر به آن شکلی نیست که با هُل دادن حریف به بیرون از تشک بتوانیم پوئن بگیرند و بعد بیایند کشتی را ببندند و با همان امتیاز کار را تمام نمایند. امروز به غیر از علی گرایی که در سرپا فن می زند، من ندیدم فرنگی کار دیگری در حریفی هم سطح خود، بتواند در سرپا امتیاز بگیرد.

وی در مورد اینکه گفته می گردد امیدها تدارکات خوبی برای شرکت در مسابقات جهانی نداشتند، توضیح داد: چند ماه پیش انتخابی تیم ملی برگزار گردید و بعد این تیم دو اردو در سنندج برگزار کرد، مگر برای اعزام به جهانی باید چند اردو داشت؟ البته مربیان این تیم حق دارند، چون این نفرات دست پرورده مربیان قبلی هستند. از ارسلان و فلاح بیش از همه نفرات اعزامی انتظار مدال وجود داشت که هیچ کدام روی سکو نرفتند. باید به حال این وضعیت فکری کرد. آقایان خبره که ادعای مربیگری دارند باید شیوه تمرینات را تغییر دهند. ببینید امروز چه کسی می تواند با دست زیر کتف زدن امتیاز بگیرد؟ اینکه هم فن بزند و هم فن نخورد، اغلب فرنگی کاران فقط این دست زیر کتف زدن را به نمایش می گذارند اما از آن نتیجه نمی گیرند.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان گفت: من اصلا در جریان نیستم که چه تصمیمی قرار است گرفته گردد. کسی در این خصوص با من صحبت ننموده، اما موجودیت مربیان مان همین است که می بینید. شاید فقط نفراتی مثل حمید سوریان و قاسم رضایی که از کشتی خداحافظی نموده اند تمایل به کار مربیگری داشته باشند و بیایند و به این نفرات اضافه شوند که البته آنها هم به این سرعت نمی توانند کاری انجام دهند.

دلیریان در خصوص اینکه از برخی گزینه ها به عنوان ناجی کشتی فرنگی یاد می گردد، تاکید نمود: تیمی که نتیجه می گیرد تمام افتخاراتش به نام یک نفر نوشته می گردد، درحالیکه هیچ کسی با دو ماه یا 6 ماه کار کردن قهرمان نمی گردد و اینطور نیست که کسی ادعا کند من آنم که رستم بُود پهلوان! همه در شکست و در پیروزی سهیم هستند. من هم به عنوان یک عضو شورای فنی در شکست اخیر سهیم هستم و آن را می پذیرم، هرچند که خیلی نکات را در جلسه شورای فنی گوشزد کردم. اما باید به علی اشکانی می گفتم که کشتی گیرانت در سرپا امتیاز نمی گیرند و باید روی این نقیصه کار کرد. دیگر با قدرت و آمادگی جسمانی صرف نمی گردد نتیجه گرفت.

وی اضافه کرد: شکست و پیروزی دو روی سکه ورزش است. تیم ملی آمریکا همین چند سال پیش چه نتایجی می گرفت؟ یا در فوتبال مگر آلمان قهرمان جام جهانی 2014 نشد و برزیل را در خانه اش تحقیر نکرد؟ اما همین تیم در جام جهانی 2018 خیلی زود حذف شد. آیا یواخیم لو، رئیس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش آلمان را به دار کشیدند یا اینکه آسیب شناسی کردند؟ آنها آسیب شناسی کردند چرا که می دانند باید دوره گذر را بگذرانند. کشتی هم همین است. مگر دیگران خوابیده اند که ما هر بار خیلی راحت قهرمان جهان شویم؟ باید شکست های اخیر را هم آسیب شناسی کرد. همین آقایانی که از بیرون شعار می دهند بگویند که ما چه کار کنیم. آیا اگر خودتان باشید همه چیز بر وفق مراد قرار می گیرد؟ اشتباه رسول خادم این بود که می خواست دو پست را همزمان با هم داشته باشد، دلیلش هم شدت علاقه اش به کشتی بود و این اشتباه بود، اما همه مشکل این نبود، مشکل جاهای دیگر هم بود. همه در آن سهیم هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دلیریان: آلمانی ها به جای به دار کشیدن یواخیم لو، شکست را آسیب شناسی کردند، اشتباه خادم این بود که دو پُست را با هم می خواست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیریان: آلمانی ها به جای به دار کشیدن یواخیم لو، شکست را آسیب شناسی کردند، اشتباه خادم این بود که دو پُست را با هم می خواست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید