عشق و ارادت یزدی ها در قاب دوربین گردشگران ماندگار شد

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، گردشگران خارجی امروز نظاره گر شور حسینی در حسینیه ایران بودند و لنز دوربین آن ها در کشورشان، روایتگر عشق و ارادت یزدی ها به امام حسین (ع) خواهد بود.

عشق و ارادت یزدی ها در قاب دوربین گردشگران ماندگار شد

به گزارش خبرنگار از ، هرساله با رسیدن ماه محرم چشم و دل های زیادی بیقرار و بی تاب حضور در عزاداری ها و آیین های سنتی کشورمان و استان یزد می گردد نمونه هایش را می توان از حضور افرادی با پوشش های رنگی و نژاد مختلف در عزاداری های شهر و دیارمان جستجو کرد.

امروز صدو بیست گردشگرخارجی نظاره گر سوگواری و نوحه سرایی هیئات عزاداری در مسجد روضه محمدیه بودند، اگرچه گردشگران متوجه معنا و مفهوم نوحه ها و مدیحه سرایی ها نمی شدند، اما اینجا صحبت از زبان و گویش یا حتی ملیت نبود چراکه اینجا زبان دل ها حرف هم را خوب می فهمیدند.

عزاداری ها چنان قلب گردشگران را مجذوب خود نموده بود که گردشگران خارجی چشم بودند و چشم، البته گاه لنز دوربین هایشان نیز برای ثبت عشق و ارادت قلبی یزدی ها به امام حسین (ع) و ائمه اطهار به کمکشان می آمد.

گردشگران عصر امروز هم برای تماشای شور حسینی راهی حسینیه شاهزاده فاضل و مسجد ملا اسماعیل شدند، در این میان سکوتشان دیدنی بود؛ گاه سکوتشان را می شکستند و از امام حسین (ع) و راستا زندگی این امام می پرسیدند.

در ادامه به مراسم پخت آش رفتند و بعد از آن راهی حسینیه خویدک شدند و در آنجا جلوه های دیگری از آیین های سنتی یزد از قبیل جوش دوره، زنجیر زنی و سینه زنی را به نظاره نشستند.

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عشق و ارادت یزدی ها در قاب دوربین گردشگران ماندگار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشق و ارادت یزدی ها در قاب دوربین گردشگران ماندگار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید