واکنش ترکیه به نشست امروز اتحادیه عرب در قاهره

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، وزارت امور خارجه ترکیه به سخنانی که امروز در نشست وزیران امور خارجه اتحادیه عرب در قاهره مصر درباره حمله این کشور به شمال سوریه مطرح شد، واکنش نشان داد.

واکنش ترکیه به نشست امروز اتحادیه عرب در قاهره

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسبوکی ها، وزارت امور خارجه ترکیه روز شنبه به سخنان وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب درباره حمله ترکیه به شمال سوریه اعتراض کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه آمده است: اتهام زنی اتحادیه عرب علیه ما یعنی مشارکت در جنایت های تروریستی سازمان یافته و خیانت به دنیا است.

احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در نشست امروز وزرای خارجه عرب درباره سوریه، با محکوم کردن حمله ترکیه به شمال سوریه، گفت که ترکیه برای تغییرات بزرگ در ماهیت جمعیت این منطقه کوشش می نماید. (جزئیات بیشتر)

وی با اشاره به اینکه امنیت سوریه بخشی از امنیت ملی عربی است، از ترکیه خواست تا عملیات نظامی در شمال سوریه را متوقف نموده و نیروهای خود را از خاک سوریه خارج کند.

رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه (17 شهریور) شروع عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه را خاطرنشان کرد؛ عملیاتی که به ادعای او ماموریتش ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی ترکیه است (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش ترکیه به نشست امروز اتحادیه عرب در قاهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترکیه به نشست امروز اتحادیه عرب در قاهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید