گفت وگوی تلفنی اردوغان و ترامپ درباره ادلب

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه روز شنبه درباره تحولات در ادلب، لیبی و طرح سازش تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن گفت وگو کردند.

گفت وگوی تلفنی اردوغان و ترامپ درباره ادلب

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسبوکی ها، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند.

رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه در این گفت وگوی تلفنی درباره تحولات در ادلب سوریه، لیبی و همچنین طرح سازش تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن گفت وگو کردند.

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه هفته گذشته مدعی شده بود که نیروهای روسیه و سوریه غیرنظامیان را ادلب هدف قرار می دهند نه تروریستها را.

اردوغان در این اظهارات تاکید کرده بود که ترکیه دیگر نقض آتش بس در ادلب را تحمل نخواهد کرد.

ارتش سوریه از یک ماه پیش عملیات های نظامی خود علیه تروریست ها را از دو محور، یکی جنوب و غرب حلب و دیگری جنوب استان ادلب آغاز کرده و توانسته طی این مدت کوتاه، 600 کیلومتر مربع را به همراه اتوبان حلب دمشق آزاد و پاکسازی کند. سوریه بارها اعلام کرده است که حملاتش علیه تروریستهایی است که ادلب حضور دارند.

دولت ترکیه از زمان آغاز عملیاتهای ارتش سوریه و آزاسازی بخشهایی از ریف ادلب، حضور نظامی خود را در این منطقه توسعه داده است و چندین کاروان نظامی شامل نیروهای نظامی ویژه این کشور صدها خودروی زرهی و سلاحهای سنگین وارد این منطقه کرده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گفت وگوی تلفنی اردوغان و ترامپ درباره ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی اردوغان و ترامپ درباره ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید