واکنش ائتلاف آمریکا در عراق به انفجار شب گذشته نزدیک سفارت آمریکا

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، ائتلاف موسوم به ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در عراق، به انفجار شب گذشته در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد واکنش نشان داد.

واکنش ائتلاف آمریکا در عراق به انفجار شب گذشته نزدیک سفارت آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسبوکی ها، منابع خبری دوشنبه شب از شنیده شدن صدای انفجار در داخل منطقه سبز پایتخت عراق خبر دادند و دقایقی بعد، شبکه اسکای نیوز گزارش داد که دست کم دو موشک به منطقه سبز بغداد اصابت نموده است.

منابع امنیتی نیز اعلام کردند که این انفجارها هیچگونه تلفات یا خسارتی به همراه نداشته است.

ائتلاف آمریکایی امروز در بیانیه ای به این اتفاق واکنش نشان داد و واکنش بهنگام دولت عراق نیز تشکر کرد. به گزارش وبگاه خبری موازین عراق، ائتلاف آمریکا در این بیانیه گفته نیروی مأموریت مشترک، عملیات عزم پایدار، کار را در کنار شرکای خود در نیروهای عراقی برای تضمین تحقق شکست حتمی داعش ادامه می دهد. هیچ طرفی، مسئولیت حمله اخیر در بغداد را بر عهده نگرفته است.

ائتلافی آمریکایی شرح داد که هیچ تأسیسات یا ساختمانی که نیروهای ائتلاف یا آمریکایی از آن استفاده می نمایند، هدف قرار نگرفته اما ائتلاف و شرکای ما در نیروهای امنیتی عراق، این حادثه را جدی می گیرند.

در این بیانیه، از اقدام بهنگام نیروهای عراقی برای حمایت از نیروهای ائتلاف در بغداد تقدیر شده و آمده است که ائتلاف با هیچ حمله ای به افراد یا تأسیسات آمریکا، تسامح نخواهد کرد و حق پاسخ را برای خود محفوظ می داند.

بغداد هر از چند گاهی شاهد انفجار خودروهای بمبگذاری شده و حملات به غیر نظامیان و ماموران امنیتی در مناطق مختلف این شهر است که طی آن تا کنون صدها نفر کشته و مجروح شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش ائتلاف آمریکا در عراق به انفجار شب گذشته نزدیک سفارت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ائتلاف آمریکا در عراق به انفجار شب گذشته نزدیک سفارت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید