واکنش سخنگوی ملکه دانمارک به لغو سفر ترامپ

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، سخنگوی ملکه دانمارک لغو سفر رئیس جمهور آمریکا به این کشور را اقدامی عجیب و غافلگیر کننده خوانده است.

واکنش سخنگوی ملکه دانمارک به لغو سفر ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسبوکی ها، جنجال ها بر سر درخواست رئیس جمهور آمریکا برای خریدن گرینلند که به لغو سفر از قبل برنامه ریزی شده او به دانمارک منجر شده، واکنش سخنگوی مارگارت دوم ملکه این کشور را به دنبال داشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در پیامی توییتری از لغو سفر به دانمارک اطلاع داد و همزمان از نخست وزیر این کشور به دلیل رد درخواستش برای صحبت درباره فروختن گریلند به شدت انتقاد نموده بود.

به گزارش خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، یک سخنگوی کاخ سلطنتی دانمارک لغو سفر ترامپ به این کشور را اقدامی عجیب و غافلگیر کننده خوانده است.

مارگارت دوم ملکه دانمارک و خانواده سلطنتی این کشور

لین بالبی در گفت و گو با این رسانه به بیان این نکته که کشورش ترامپ را برای سفر رسمی دوم و سوم سپتامبر (11 و 12 شهریور) دعوت نموده بود، بسنده و از اظهارنظر بیشتر در این باره خودداری کرد.

پیشتر، رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از مواضع نخست وزیر دانمارک که گفته بود، ایده فروش گرینلند ایده ای مضحکک است، در توییتر خود نوشته بود: دانمارک یک کشور خیلی خاص با مردمانی خارق العاده است اما با توجه به اظهارات مت فردریکسن نخست وزیر (دانمارک) و اینکه او علاقه ای به صحبت درباره خرید گرینلند ندارد، من دیدار از قبل برنامه ریزی شده دو هفته آینده مان را به زمان دیگر موکول می کنم.

گرینلند بزرگترین جزیره کره زمین در آب های اقیانوس منجمد شمالی و منطقه ای خودگردان تحت قیمومیت دانمارک است و در روزهای اخیر علاقه ترامپ برای خریدن آن خبرساز شده است. اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره این منطقه با واکنش منفی مقام های دانمارکی روبرو شده است (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا).

اظهارات ترامپ درباره گرینلند در حالی مطرح شده که آمریکا از سال 1951 در این جزیره حضور نظامی دارد و گرینلند میزبان یک پایگاه راداری آمریکا برای رصد موشک های بالستیک قاره پیما است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش سخنگوی ملکه دانمارک به لغو سفر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی ملکه دانمارک به لغو سفر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید