پنتاگون: حملات طالبان فرایند صلح را تخریب می نماید

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، پنتاگون ضمن محکوم کردن حمله طالبان به پایگاه هوایی قندهار گفت که در این پایگاه نیروهای آمریکایی حضور داشتند و حملات طالبان را برای فرصت صلح مخرب دانست.

پنتاگون: حملات طالبان فرایند صلح را تخریب می نماید

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فیسبوکی ها، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به حمله راکتی طالبان به پایگاه هوایی قندهار آن را تصمیمی برای خشونت بیشتر و نیز مخل فرصت بوجود آمده برای صلح در افغانستان دانست.

وی با محکوم کردن این حمله گفت که صدها نظامی آمریکایی و ناتو نیز در این پایگاه حضور دارند اما تاکید نمود که راکت های طالبان خارج از محوطه پایگاه فرود آمدند و این حمله هیچ تلفات و یا خساراتی را در پی نداشت.

کربی در این نشست خبری به پرسش رسانه ها مبنی بر اینکه آیا این حمله طالبان توافق این گروه با آمریکا را نقض نموده پاسخی نداد.

سخنگوی پنتاگون گفت: واضح است سطح خشونت ها بسیار بالاست، اما من امروز آماده نیستم که ارزیابی از این حمله در رابطه با توافقنامه دوحه ارائه دهم.

براساس توافقنامه قطر، طالبان متعهد شده که از حمله علیه نظامیان آمریکایی و ناتو خودداری کند و براساس گزارش های رسمی نیز پس از امضای این توافق به نیروهای خارجی تلفاتی وارد نشده است.

این حمله در حالی انجام شده است که با نزدیک شدن به مهلت معین شده خروج نیروهای خارجی از افغانستان در 11 اردیبهشت، مقامات آمریکایی تاکید می نمایند که امکان خروج کامل نیروها تا این تاریخ وجود ندارد.

پیش از این نیز آدام اسمیت رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفته بود که دولت بایدن در پی توافقی با طالبان است که نیروهای مبارزه با تروریسم آمریکا را فراتر از زمان معین شده برای خروج، در افغانستان حفظ کند.

از سوی دیگر نیز طالبان هشدار داده که اگر نیروهای خارجی در مهلت معین شده خاک افغانستان را ترک ننمایند حملات علیه آن ها را از سرمی گیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پنتاگون: حملات طالبان فرایند صلح را تخریب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: حملات طالبان فرایند صلح را تخریب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید