اردکانیان: از اردیبهشت، 7 درصد تعرفه آب و برق افزایش پیدا می نماید خبرنگاران

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، وزیر نیرو از افزایش 7 درصدی نرخ برق و آب بر اساس مصوبه سه سال گذشته دولت اطلاع داد.

اردکانیان: از اردیبهشت، 7 درصد تعرفه آب و برق افزایش پیدا می نماید خبرنگاران

به گزارش گروه مالی وبلاگ فیسبوکی ها، رضا اردکانیان امروز در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به این پرسش که آیا سال جاری نرخ آب و برق افزایش خواهد یافت، گفت: سه سال پیش دولت در یک تصویب نامه افزایش 7 درصدی هر ساله قیمت آب و برق را ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: بر اساس این تصویب نامه سال جاری نیز مانند سال های گذشته 7 درصد به نرخ آب و برق اضافه خواهد شد.

وزیر نیرو با اشاره به مصوبه دیگر دولت در این حوزه بیان داشت: در اوایل آبان ماه، دولت تصمیم گرفت برای مشترکان کم مصرف در قالب طرحی با نام برق امید و آب امید 100درصد تخفیف اعمال کند.

ارکانیان توضیح داد: بر اساس این طرح، کسانی که سال جاری یک سوم الگوی مصرف آب و برق استفاده نمایند از تخفیف 100درصدی برخوردار خواهند شد.

وی در پاسخ پرسش دیگر وبلاگ فیسبوکی ها درباره شرایط آبی کشور با توجه به کاهش بارندگی ها اظهار کرد: در شش ماهه ابتدای سال آبی شاهد کاهش 33 تا 34 درصدی بارندگی نسبت به متوسط درازمدت بودیم. همچنین پیش بینی شده است که فصل بهار نیز کاهش 40 درصدی بارندگی نسبت به متوسط درازمدت را داشته باشیم.

وزیر نیرو ادامه داد: این به این معناست که در سال آبی پیش رو کاهش ذخایر آبی داریم که باید برای آن برنامه ریزی گردد.

اردکانیان تاکید نمود: ما به اطلاع از این موضوع سعی کردیم برداشت خود را از سدها کاهش دهیم به نحوی که اکنون تنها 10 درصد کمتر از سال های قبل از ذخایر سدها کاسته شده است.

وی کشاورزان و مردم را خطاب قرار داد و گفت: بخش کشاورزی یکی از بخش های پرمصرف آبی است که از آنها می خواهیم با رعایت الگوی کشت میزان مصرف آب را به حداقل برسانند و همچنین مردم نیز همراه با رعایت ملاحظات بهداشتی، میزان مصرف آب را تا حد امکان کاهش دهند تا شاهد تابستانی آرامی باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اردکانیان: از اردیبهشت، 7 درصد تعرفه آب و برق افزایش پیدا می نماید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردکانیان: از اردیبهشت، 7 درصد تعرفه آب و برق افزایش پیدا می نماید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید