تظاهرات ضدآمریکایی در کره جنوبی ، ورود معترضان به محل اقامت سفیر آمریکا

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، منابع خبری از ورود گروهی از معترضان در کره جنوبی به محل اقامت سفیر آمریکا در سئول خبر داده اند.

تظاهرات ضدآمریکایی در کره جنوبی ، ورود معترضان به محل اقامت سفیر آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسبوکی ها، گروهی از دانشجویان کره جنوبی روز شنبه بعد از ورود به محل اقامت سفیر آمریکا در سئول دستگیر و بازداشت شده اند.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داده اقدام دانشجویان برای اعتراض به سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بوده که از کره جنوبی خواسته هزینه های بیشتری بابت حمایت نظامی آمریکا پرداخت کند.

سی بی اس نوشته دانشجویان با استفاده از نرده بان از دیوار محل اقامت سفیر بالا رفته اند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها شعارهای ضد آمریکایی نوشته شده بود و از هری هریس، سفیر آمریکا می خواست این کشور را ترک نمایند.

یک دانشجو فریاد می زد: کاری که آمریکا انجام داده کشتار، تجاوز و مسموم کردن کشور ما بوده. آنها زندگی مردم ما را تهدید می نمایند.

طبق نوشته سی بی اس دولت آمریکا هزینه های دفاعی مربوط به 28500 نیروی آمریکایی مستقر در کره جنوبی را به شدت افزایش داده است. در ماه فوریه، کره جنوبی با پرداخت 880 میلیون دلار برای حضور این نیروها در کشور موافقت کرد که معادل 8.2 درصد افزایش نسبت به سال 2018 بود. آمریکا و کره جنوبی قرار است هفته آینده دور جدیدی از مذاکرات را در این خصوص برگزار نمایند.

پلیس کره جنوبی شنبه اعلام نموده تمامی 19 دانشجویی که وارد منزل سفیر شده اند بازداشت شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تظاهرات ضدآمریکایی در کره جنوبی ، ورود معترضان به محل اقامت سفیر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ضدآمریکایی در کره جنوبی ، ورود معترضان به محل اقامت سفیر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید