چهارمحال و بختیاری ظرفیت مطلوبی در ارزآوری صنایع دستی دارد

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با اشاره به ظرفیت صنایع دستی کشور برای صادرات، گفت: چهارمحال و بختیاری از ظرفیت مطلوبی در ارزآوری تولیدات صنایع دستی دارد.

چهارمحال و بختیاری ظرفیت مطلوبی در ارزآوری صنایع دستی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، پویا محمودیان عصر دوشنبه در آیین گشایش دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: این نمایشگاه توانمندی های این استان را به خوبی در معرض دید همگان قرار داده است.

او اضافه کرد: امید است در سال رونق فراوری، با برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی تخصصی در کشور، بتوان این حوزه را به خوبی حمایت کرد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی توضیح داد: شهرکرد به عنوان شهر ملی نمد ظرفیت های زیادی در حوزه صادرات، ارزآوری و اشتغال دارد.

او یادآور شد: برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در کنار پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به فعالان صنایع دستی، در ارتقای صندلی شغلی و کسب وکار هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی تأثیرگذار است.

محمودیان اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی برای معرفی محصولات و فراوریات صنایع دستی در دستور کار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است.

او گفت: این وزارتخانه به دنبال تهیه و تدوین طرحی علمی برای تقویت کمی و کیفی وضعیت صنایع دستی استان های کشور است.

دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی، سوغات محلی و هدایا با 150 غرفه تا دوازدهم مهر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهرکرد برپاست.

منبع: میراث آریا

به "چهارمحال و بختیاری ظرفیت مطلوبی در ارزآوری صنایع دستی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمحال و بختیاری ظرفیت مطلوبی در ارزآوری صنایع دستی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید