آمریکا حملات به طالبان را پس از توقف مذاکرات افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، روزنامه دیلی تلگراف به نقل از منابع نظامی گزارش می دهد پیش بینی می گردد که فرماندهان آمریکایی حملات هوایی برای هدف قرار دادن فرماندهان طالبان را افزایش دهند.

آمریکا حملات به طالبان را پس از توقف مذاکرات افزایش می دهد

از سوی دیگر انتظار می رود گروه طالبان نیز در واکنش به قطع تبادل نظرها حملات و عملیات مسلحانه خود را گسترش دهد و در نتیجه طی هفته های آینده حملات خشونت بار در افغانستان تشدید خواهد شد.

یک منبع نظامی گفته است: آمریکایی ها گفته اند که اکنون فرماندهان طالبان را به طور جدی هدف خواهند گرفت.

هر دو طرف با وجود ادامه مذاکرات طی یک سال اخیر عملیات نظامی خود را متوقف ننموده بودند.

دونالد ترامپ روز دوشنبه در توئیتی نوشت: ما در افغانستان به عنوان پلیس خدمت نموده ایم و وظیفه سربازان ما که در دنیا بهترین هستند قاعدتا نمی بایست این باشد. طی چهار روز گذشته ما به دشمنان خود شدیدتر از هر زمان دیگری در ده سال گذشته حمله نموده ایم.

ترامپ در تبادل نظر با وبلاگ فیسبوکی ها در کاخ سفید نیز چند بار تاکید نمود که مذاکرات با طالبان به نظر او منتفی ست. او اضافه نمود برنامه اش این بود که در کمپ دیوید با رهبران طالبان دیدار کند ولی این دیدار را لغو نموده است.

ترامپ بار دیگر به کشته شدن سرباز آمریکایی در حمله اخیر این گروه اشاره نموده و می گوید: وقتی شنیدم که آنها یکی از سربازان ما و 12 نفر دیگر را کشته اند به هیچ عنوان حاضر نیستم در چنین وضعیتی با آنها دیدار کنم. آنها مرتکب اشتباه بزرگی شدند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز پس از لغو مذاکرات توسط دونالد ترامپ گفت: باید بدانید که طی 10 روز گذشته ما بیش از هزار نفر از نیروهای طالبان را کشته ایم. شرایط برای طالبان وخیم تر شده و در آینده نزدیک از این هم وخیم تر خواهد شد.

در پاسخ به سئوالی در خصوص تشدید عملیات نظامی، پمپئو گفت: شرح در خصوص این جزییات به وزارت دفاع مربوط می گردد. ولی هیچ کس نباید در خصوص اراده رئیس جمهوری ترامپ برای رسیدن به این اهداف تردید داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا حملات به طالبان را پس از توقف مذاکرات افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا حملات به طالبان را پس از توقف مذاکرات افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید