ظریف ظهر امروز با ماکرون دیدار می نماید

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، وزیر خارجه ایران که در پاریس حضور دارد ظهر امروز (آدینه) به وقت محلی با ماکرون و سپس با همتای فرانسوی دیدار می نماید.

ظریف ظهر امروز با ماکرون دیدار می نماید

به گزارش خبرنگار اعزامی وبلاگ فیسبوکی ها به پاریس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در پاریس به سر می برد، ظهر امروز (آدینه) به وقت محلی با حضور در کاخ الیزه با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه دیدار می نماید.

ظریف بعدازظهر امروز نیز با ژان ایو لودریان همتای فرانسوی ملاقات خواهد نمود.

وزیر خارجه ایران پیش از این به فنلاند، نروژ و سوئد سفر و با مقامات این کشورها دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای به تبادل نظر پرداخت.

وزیر خارجه کشورمان دوشنبه شب 28 مرداد ماه از سفرش به پاریس و دیدار با ماکرون و لودریان خبر داده بود.

قرار است فردا (شنبه) به مدت دو روز نشست سران گروه هفت در فرانسه برگزار گردد. ظریف روز پنجشنبه در نشست خبری در اسلو به همراه همتای نروژی و در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فرانسه درباره سفرش به پاریس گفت: سفر من ارتباطی به نشست گروه هفت ندارد.

با توجه به اینکه ماکرون یک روز قبل از حضور در نشست گروه هفت با ظریف دیدار می نماید، آن هم در حالی که ظریف چندی پیش از سوی وزارت خزانه داری آمریکا تحت تحریم نهاده شد، نشانگر عزم و اراده دولت پاریس برای تقویت روابط با جمهوری اسلامی و ایفای نقش در کاهش تنشهاست.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف ظهر امروز با ماکرون دیدار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف ظهر امروز با ماکرون دیدار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید