ند پرایس: به ایران مشوق پیشنهاد نمی کنیم

به گزارش وبلاگ فیسبوکی ها، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه پنجشنبه تأکید کرد که دولت کشورش، جهت ترغیب ایران به حضور در میز مذاکره برای گفت وگو در مورد برجام هیچ حرکت یا مشوق یکجانبه ای به این کشور پیشنهاد نخواهد کرد.

ند پرایس: به ایران مشوق پیشنهاد نمی کنیم

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که در جمع وبلاگ فیسبوکی ها حضور داشت همچنین بار دیگر تأکید کرد چنانچه ایران پایبندی کامل به تعهداتش در برجام را از سر بگیرد ایالات متحده نیز آماده است اقدام مشابه انجام دهد.

ند پرایس، شامگاه پنجشنبه موضع وزیر خارجه آمریکا در آن نشست را تکرار کرد او گفت: همان طور که وزیر خارجه بلینکن دیروز تأکید کرد ما برای ترغیب ایرانی ها برای آمدن به میز مذاکره هیچ حرکت و مشوق یکجانبه ای به آنها پیشنهاد نخواهیم کرد.

وی اضافه نمود: اگر برداشت ایرانی ها این است که بدون انجام هیچ اقدامی از سوی آنها در جهت پایبندی کامل به برجام ما امتیازها یا گام های یکجانبه ای به آنها پیشنهاد خواهیم کرد دچار سوءبرداشت شده اند.

ند پرایس در نشست خبری شامگاه پنجشنبه تأکید کرد واشنگتن تنها در صورتی که ایران به میز مذاکره بیاید آماده قدم گذاشتن در راستا پایبندی است. او گفت: تنها و تنها در صورتی که ایران به میز مذاکره بیاید آماده رایزنی بر سر طرح هایی هستیم که می تواند دو طرف را به سمت راستا پایبندی دوجانبه به برجام سوق دهد.

ند پرایس شامگاه پنجشنبه گفت واشنگتن، بازگشت به برجام را لازم اما ناکافی می داند. او گفت: در نهایت نقطه ای که می خواهیم به آن برسیم پایبندی در برابر پایبندی است. اگر ایران به پایبندی کامل برگردد ایالات متحده نیز همین کار را انجام خواهد داد. این تحولی لازم اما ناکافی خواهد بود. ناکافی از آن جهت که ما بعد از آن [بازگشت به برجام] دنبال طولانی تر کردن و قوی تر کردن توافق خواهیم بود و از آن به عنوان سکویی برای مذاکره در مورد توافقات متعاقب، جهت رسیدگی به دیگر حوزه هایی که موجب نگرانی های عمیق هستند، استفاده خواهیم کرد.

منبع: فرارو

به "ند پرایس: به ایران مشوق پیشنهاد نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ند پرایس: به ایران مشوق پیشنهاد نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید