طراحی گرافیکی و چاپ

دسترسی اعضای فعال سازمان اسناد و کتابخانه ملی به تمام منابع دیجیتال

به گزارش خبرنگاران، حسن باقری، مدیر کل توسعه خدمات دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ارسال یادداشتی، به نقش تاثیرگذار کتابخانه ها در انتقال منابع و دسترسی مخاطبان به اطلاعات و اقدامات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در شرایط کرونا پرداخت.

16 اردیبهشت 1400

از لوگوی المپیک زمستانی 2026 رونمایی شد

تهران (پانا) - کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی 2026 به میزبانی میلان - کورتینا در ایتالیا، از لوگو های نهایی این رویداد رونمایی کرد.

27 فروردین 1400

امکانات بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ارومیه چنگی به دل نمی زند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، امروز پنجشنبه 24 مهرماه برابر با 15 اکتبر، مصادف است با روز جهانی نابینایان (عصای سفید). تامین نیازهای فرهنگی و اطلاعاتی این قشر از جامعه که امکان استفاده از کتاب های چاپی و یا منابع اطلاعاتی دیداری را ندارند،...

30 آبان 1399

شهاب سنگ قطب جنوب می تواند کلید پاسخ به یکی از رازهای حیات باشد

یک کپسول زمانی از آغازین روزهای منظومه شمسی، می تواند نخستین سرنخ برای شرح معمای قدیمی برای کسانی باشد که حیات را مطالعه می نمایند؛ چرا ساختار حیات (اسیدهای آمینه طبیعی) نامتقارن است.

19 مهر 1399

پروتکل بازدید از موزه ملی اعلام شد

موزه ملی ایران با انتشار پروتکلی، فعالیت این موزه را آغاز کرده در این پروتکل تعداد بازدیدکنندگان گروهی کمتر از 6 نفر خواهد بود و زمان بازدید نیز نوبت بندی می شود.

7 مرداد 1399

نوازنده نیشابوری ترانه های هزار دستان را کتاب کرد

سعید بابایی، هنرمند نیشابوری و گردآورنده این کتاب در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در خراسان رضوی، با بیان اینکه ترانه های هزاردستان عنوان مجموعه ای برای عاشقان و دوستداران موسیقی است، گفت: هدف از گردآوری و انتشار این مجموعه تلاش برای حفظ موسیقی اصیل...

31 تیر 1399

قانون حق نشر را به صورت ملی بپذیریم

محمود آموزگار گفت: بعضی نگران پیوستن به کنوانسیون برن هستند. برای این که مسئله ای در زمینه پیوستن به قانون حق انتشار پیش نیاید، می توان به شکل ساده تر و در قالب قانونی ملی، حق انتشار را پذیرفت.

20 تیر 1399

مجوز های سازمان سینمایی آنلاین می شوند

رئیس سازمان سینمایی: مجوز ها و معرفی نامه های سازمان سینمایی از عید فطر آنلاین می شوند.

30 خرداد 1399

سیب زمینی سرخ نموده از کجا می آید؟

تاریخچه سیب زمینی سرخ نمودهسیب زمینی سرخ نموده یکی از محبوب ترین خوراکی های جهان است و تقریبا هر جای کره خاکی که سفر کنید آن را در منو رستوران ها و فست فودها خواهید دید. اما آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که از خودتان بپرسید، سیب زمینی سرخ نموده...

24 خرداد 1399

آزمون دوره دکتری پزشکی آسانترین آزمون سال های اخیر

آزمون دوره دکتری پزشکی 99 با آزمون سال های گذشته چند تفاوت مهم دارد که باعث شده به عنوان آسانترین آزمون سال های اخیر محسوب شود.

17 خرداد 1399

نمک زیاد، سیستم ایمنی تان را ضعیف می کند!

ایسنا/ پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که مصرف بیش از اندازه نمک می تواند به کاهش توانایی سیستم ایمنی منجر شود.

31 اردیبهشت 1399

روایت زندگی حسن باقری پرفروشترین اثر مرکز نشر آثار شهید

خبرنگاران: جلد اول روایت زندگی حسن باقری نوشته سعید علامیان عنوان جدید ارائه شده در مرکز نشر آثار شهید حسن باقری است که آخر سال 91 به چاپ رسید و اکنون عنوان پرفروش ترین اثر مرکز نشر آثار شهید حسن باقری را از آن خود کرده است.

17 فروردین 1399

تصاویر تماشایی از زندگی عشایر افغانستان

اخیرا عکس های قابل توجهی از زندگی دو قبیله عشایری در افغانستان منتشر شده که رسیدن به محل زندگی آن ها از نزدیک ترین روستاها، مسافرتی طولانی و سخت محسوب می گردد. این تصاویر حاصل سفر عکاس فرانسوی، وریَل سِدریک اوئن (Varial Cédric Houin) با قاطر، به منطقه واخان در...

9 فروردین 1399

دوربین دیجیتال را بشناسیم (بخش چهارم: درک دیافراگم)

عکاسی. هنر دیدن. هنری که از روز اول پیدایش اش پیوندی جدایی ناپذیر با فناوری و علم داشته است. البته در عکاسی، بدون دانش حداقلی از فناوری به کار رفته در دوربین و چاپ، نمی توان به بالاترین سطح این هنر رسید. لزوم تسلط بر تمام توانایی های دوربین پس از انقلاب...

7 فروردین 1399

نانوابزاری کاربردی در رادیودرمانی ساخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، اندازه گیری دوز تابش با استفاده از دوزیمتری های رایج چالش هایی در بخش پزشکی به همراه دارد چرا که این دوزیمترها برای سنجش میزان تابش یونیزه کننده خارجی مناسب است و برای کارهای بالینی مشکل ایجاد می نماید.

19 بهمن 1398