اخبار صنعت

شروع به کار بورس چهارشنبه ، شاخص در جهت بهبود

به گزارش خبرنگاران، در شروع معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل اگر چه با افتی 12 هزار واحدی شروع به کار کرد اما رفته رفته با گذشت زمان معاملات، روندی صعودی در پیش گرفته است و لحظه به لحظه از این افت کاسته می گردد تا جایی که بعد از 40 دقیقه افت شاخص به زیر 7...

13 مرداد 1399

ساخت و سازهای دبی

تصمیم دولت دبی برای متنوع سازی از اقتصاد مبتنی بر تجارت اما وابسته به نفت به اقتصادی که دارای خدمات و گردشگری باشد باعث شده املاک و مستغلات و سایر تحولات با ارزش تر شوند و در نتیجه رونق املاک از 2004-2006 به وجود آمد.

10 مرداد 1399

قانون حق نشر را به صورت ملی بپذیریم

محمود آموزگار گفت: بعضی نگران پیوستن به کنوانسیون برن هستند. برای این که مسئله ای در زمینه پیوستن به قانون حق انتشار پیش نیاید، می توان به شکل ساده تر و در قالب قانونی ملی، حق انتشار را پذیرفت.

20 تیر 1399

خبرنگاران سند توسعه اقتصادی و اشتغال چهار روستای دامغان تصویب شد

سمنان- خبرنگاران- معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری دامغان گفت: مطابق برنامه ششم توسعه، سند توسعه اقتصادی و اشتغال زایی چهار روستای هدف در این شهرستان تصویب شد.

17 تیر 1399

سقوط 13 تا 32 درصدی تجارت بین الملل به دلیل کرونا

یک مسئول گفت: بر اساس پیش بینی سازمان تجارت جهانی (WTO) به دلیل تأثیرات شیوع ویروس کووید 19 بر فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان، تجارت جهانی کالا در سال 2020 بین 13 تا 32 درصد کاهش خواهد یافت.

13 خرداد 1399

راهکارهایی برای تعیین اصالت و سلامت مواد غذایی

تولید مواد غذایی برای آحاد مردم، یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که به صورت دائمی در گوشه و کنار جهان انجام می شود اما نکته بااهمیت دیگری که در کنار این فعالیت، بایستی مورد توجه قرار گیرد، اصالت سنجی این گونه خوراکی ها است. محققان کشور راهکارهای مهم دراین...

8 خرداد 1399

بازگشت کارتهای سوخت و صادرات بنزین

یکی از مهم ترین اتفاقات سال 1398 در حوزه صنعت نفت بی شک بازگشت کارت های سوخت، افزایش قیمت بنزین و صادرات این فراورده نفتی بود که در ابتدا حواشی متعددی را به دنبال داشت اما اکنون کارت سوخت توانسته در جیب تمام مالکان خودروها جا خوش کند.

1 خرداد 1399

گردشگری برای دوران پساکرونا حمایت شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با توجه به تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور، راه نجات از متکی بودن به درآمدهای نفتی، توجه ویژه به صنعت گردشگری است که باید بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

30 اردیبهشت 1399

تدابیر و قوانین سخت گیرانه ایرلند شمالی برای مقابله با کرونا

ایرلند شمالی به منظور مقابله با شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در این کشور، اقدام به اجرای تدابیر و اعمال قوانین سخت گیرانه ای نموده است.

30 اردیبهشت 1399

سستی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را نمی پذیریم، در تلاشیم ایرادات طرح را رفع کنیم

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با تاکید بر جدیت این ستاد برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: فروشگاه هایی که در لیست مشاغلی هستند که باید در این روزها تعطیل باشند، می توانند بدون باز کردن فروشگاه، فروش الکترونیک داشته باشند و...

26 اردیبهشت 1399

قیمت هر بشکه نفت به 27 دلار و 65 سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز پنجم فروردین ماه برای تحویل در ماه می با 62 سنت معادل 2.3 درصد افزایش به 27 دلار و 65 سنت رسید.

23 اردیبهشت 1399

بعضی مناطق تهران، گران تر از منهتن آمریکا

متوسط قیمت مسکن در ترکیه کمتر از متوسط قیمت در تهران است البته در تهران مناطقی داریم که حتی از گران ترین منهتن آمریکا و ونکوور هم گران تر است.

22 اردیبهشت 1399

مهلت پرداخت قبوض برق در گلستان تا اردیبهشت تمدید شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: مهلت پرداخت قبوض برق در گلستان تا اردیبهشت تمدید شد.

9 اردیبهشت 1399

حفاظت از منابع طبیعی، جهاد در راستا توسعه است

علیرضا آشناگر گفت: حفاظت از عرصه های منابع طبیعی به عنوان جهادی عظیم در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل های فعلی و آینده کشور به شمار می آید.

1 اردیبهشت 1399

خبرنگاران شهروندان خراسان رضوی از خدمات غیرحضوری شرکت گاز استفاده نمایند

مشهد- خبرنگاران- رییس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش ترددهای غیرضروری گفت: امکان بهره مندی از خدمات غیرحضوری شرکت گاز به وسیله مراجعه به درگاه اینترنتی و سامانه های تلفنی این شرکت فراهم شده است.

1 اردیبهشت 1399

خبرنگاران برگزاری همایش در چابهار به منظور پیشگیری از ویروس کرونا ممنوع شد

چابهار- خبرنگاران- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: برگزاری همایش و نشست های غیرضروری در چابهار به منظور کاهش خطرات شیوع ویروس کرونا در این شهرستان ممنوع است و توصیه می گردد مسافران نیز در این منطقه حضور پیدا نکنند....

27 فروردین 1399

سیستم تهویه هوشمند VRF

در دنیای مدرن امروزی به دلیل کاهش منابع انرژی، صرفه جویی در مصرف آن به یکی از اولویت ها و هدف های اصلی در کشورهای توسعه یافته تبدیل شده است. در هریک از ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری و … انرژی مصرف شده و اگر خروج انرژی کنترل نگردد مقدار زیادی از آن هدر...

27 فروردین 1399

بدترین هفته برای بورس های دنیا از زمان بحران اقتصادی سال 2008

در حالی که سرمایه گذاران به دلیل ترس از همه گیری ویروس کرونا و تضعیف اقتصاد دنیای از دارایی های پرریسک روی گردان شده اند، ارزش سهام در بازار های اقتصادی دنیا در راستا ثبت بدترین عملکرد هفتگی از زمان بحران اقتصادی سال 2008 قرار گرفته است.

25 فروردین 1399

مدیران دولتی برداشت های سلیقه ای از قوانین را به حداقل برسانند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان با بیان اینکه صنعتگران و فراوریکنندگان باوجود مسائل مالی و تحریم در یک سال گذشته در راستا رونق فراوری گام برداشتند، گفت: دغدغه های صنعتگران و فراوریکنندگان استان با همکاری و کوشش مستمر دولت و بخش خصوصی...

13 فروردین 1399

تصاویر تماشایی از زندگی عشایر افغانستان

اخیرا عکس های قابل توجهی از زندگی دو قبیله عشایری در افغانستان منتشر شده که رسیدن به محل زندگی آن ها از نزدیک ترین روستاها، مسافرتی طولانی و سخت محسوب می گردد. این تصاویر حاصل سفر عکاس فرانسوی، وریَل سِدریک اوئن (Varial Cédric Houin) با قاطر، به منطقه واخان در...

9 فروردین 1399
تعداد: (80)